Половина час, 3 состојки и највкусниот ручек е готов

Нема ништо полесно

Комплицираните ручеци ви одземаат најмалку 2 часа работа во кујната

Ова потпечено пилешко  ќе ви биде супер замена за која сите ќе мислат дека сте потрошиле часови подготвувајќи го.

Потребни состојки:

500g пилешки стек,

1l павлака за готвење

2 кесички инстант супа од печурки

Подготовка:

Во сад за печење ставете го исечканиот стек, а потоа истурете ги супите од печурки. Добро измешајте со раце и распоредете рамномерно. Потоа прелијте ја павлаката за готвење. Ставете ја тавата во рерна на 200 степени околу половина час, додека горниот слој не порумени. Можете да комбинирате со печени компир,  ориз, или салата.

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време
X