Похуван карфиол од рерна: Без грам маснотии!

Здрава храна

Време е максимално да го искористите карфиолот

Овој рецепт ќе ве инспирира да приготвите здрав и вкусен ручек.

Состојки:
  • 500 г карфиол
  • брашно
  • лебни ронки
  • сол
  • масло
  • 4 јајца
  • 200 г кисела павлака
  • 100 мл јогурт
  • 4-5 чешниња лук
Приготвување:

Искинете ги цветовите од карфиолот, па сварете го малку, исцедете го и исушете го. Во отворите на цветовите, додајте издробен лук и посолете.

Намрсете го па извалајте го во брашно, изматени јајца и лебни ронки. Подмачкајте тепсија со масло, па наредете го карфиолот.

Во преостанатиот фил додајте уште едно јајце, малку павлака и јогурт. Измешајте, па прелејте го врз карфиолот. Печете на 200 степени Целзиусови 40-45 минути.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време