Паста „алмондо де ла шеф“

Добар апетит!

Принтскрин Youtube

Уживајте во богатиот вкус на тестенините со пршута, кои дефинитивно ќе ги освојат дури и „најскептичните“ гурмани.

Се сечкаат 3 парчиња медитеранска пршута на квадратчиња и се пропржуваат на маслиново масло. Се додава малку бело вино, се меша додека да испари алкохолот, па се додава 1,5 дл неутрална павлака. Може да се стави и малку сол, но внимавајте – пршутата е солена!

*Доколку се случи сосот да е поредок, се додава лажица брашно и се меша сè додека се постигне саканата густина.

Во меѓувреме, се вари тестенината, а наша препорака се таљатели (се варат 10-15 мин.).

Се мешаат 200 г таљатели и сос, се додава сусам, а одозгора се ренда пармезан. Ако сакате босилек, можете да го ставите наместо пармезан.

Текст: Убавина и здравје

Фото: Delallo.com

 

 

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време