Ова јадење би го платиле скапо во ресторани: Ручек готов за 20 минути!

Превкусно

Рецепт за кремаст и неодолив ручек

Состојки:
  • 500 г тортелини
  • 250 мл павлака за готвење
  • 60 г димен кашкавал
  • 1 црвен кромид
  • 70 г сланина
  • 120 г спанаќ во брикети
  • 2 чешниња лук
  • 2 л вода
  • сол и бибер
Приготвување:

Варете ги тортелините во врела вода, околу 10 минути. Во тавче ставете сланина и пропржете. Извадете ја од тавчето. Додајте го кромидот и брикетите спанаќ. Динстајте 10 минути.

Додајте павлака за готвење и лук. Посолете и забиберите. Додајте кашкавал. Измешајте ги состојките. Додајте ги сварените тортелини во смесата.

Јадење што ќе го задоволи сечиј вкус: Пробајте тестенини со пилешко месо
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време