Необично и вкусно: Лазањи со компири

Прсти да излижете!

Ако не сте љубители на меленото месо, пробајте ги овие лазањи со компири

Состојки:
  • 1,3 кг бел компир
  • 300 г исечена шунка
  • 250 г кашкавал
  • 350 мл павлака за готвење
  • 3 јајца
  • 40 г пармезан
  • сол
Приготвување:

1. Измијте го белиот компир, па заедно со кората сварете го во зовриена вода, внимавајќи да не се превари. Потоа оставете го да се олади, па излупете го и исечете го на резанки.

2. Посебно помешајте ги павлаката за готвење, јајцата и пармезанот.

3. Ставете малку од павлаката во огноотпорен сад, па преку него наредете резанки компир и прелејте ги со малку прелив. Потоа наредете резанки шунка, а најпосле ливчиња кашкавал. Истата постапка повторувајте ја додека го потрошите целиот материјал. Завршете со прелив од павлака.

4. Печете во загреана рерна на 200 степени Целзиусови додека порумени.

Напомена: Оставете ги печените лазањи пред послужувањето да се оладат, за да можете уредно да ги исечете на квадрати.

Извор: Добра храна

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време