Не сте пробале повкусно јадење: Фокача со тиквички

Вкусно и сочно!

Нема да ви биде доста од оваа фокача со тиквички

Состојки:
  • 250 г екстра-бело брашно тип 400 од „Жито лукс“
  • 160 мл вода
  • 20 г свеж квасец
  • малку сол
  • 1 лажиче шеќер
  • 100 г крем-сирење
  • 1 тиквичка околу 350 г
  • масло

Приготвување:

1. Тиквичката се лупи и крупно се ренда, па се цеди вишокот течност.

2. Во подлабок сад се соединува млаката вода со издробениот квасец, лажиче шеќер и екстра-белото брашно тип 400 од „Жито лукс“. Добро се меша и се остава на топло да нарасне.

3. Во сад се става екстра-белото брашно тип 400 од „Жито лукс“ со малку сол. Се додаваат нараснатиот квасец, крем-сирењето и изренданата тиквичка, па се меша за да се добие изедначена смеса.

4. Плехот се обложува со хартија за печење. Хартијата се премачкува со масло и се излева преку него смесата со тиквичката, па со намрсена шпакла се израмнува.

5. Се пече во загреана рерна на 200°С, додека порумени коричката. Потоа фокачата се прекрива со друга намрсена хартија за печење и се превртува наопаку. Се пече уште десетина минути.

Извор: Добра храна

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време