Маринирани ребра за 4 лица

Месо од маринада

Маринираното месо е многу вкусно и сочно, можете да го зачините и да го оставите да отстои во маринада неколку дена пред употребата, па да го испечете кога ви треба.

Состојки:

* 2,5 кг месести свински ребра

За маринадата:

* 2 лажици сенф

* 2 лажици мед

* 2 лажици масло

* 2 лажичиња пипер

* 1 лажиче лут пипер

* 1 рамно лажиче ѓумбир во прав

* малку сол

* 1/2 лажиче оригано

За преливот:

* 50 мл соја-сос

* малку пипер

* 1 лажиче кафен шеќер

* 1 лажиче мед

* 1 лажиче сенф

* 3 лажици кечап

Приготвување:

  1. Се соединуваат сенфот, медот и маслото, па со добиената смеса се премачкуваат измиените и исушени свински ребра.
  2. Посебно се прави мешавината од сувите состојки. Се соединуваат пиперот и лутиот пипер, ѓумбирот, ориганото и малку сол по желба, па се меша. Со добиената мешавина се посипуваат премачканите ребра. Се викаат во фолија и се оставаат да преноќат во фрижидер.
  3. Утредента ребрата заедно со фолијата се ставаат во плех обложен со хартија за печење. Се печат 60 минути на 180°С, а потоа се намалува температурата на 150°С и се продолжува со печењето додека омекнат.
  4. Посебно се приготвува преливот. Се соединуваат соја-сосот, медот, кечапот, сенфот, кафениот шеќер и малку пипер по желба. Откако ребрата ќе омекнат, фолијата се отвора и се премачкуваат од двете страни со приготвениот прелив. Се враќаат во рерната и се печат уште десетина минути.

Текст и фото: Добра храна

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време