Малку поразличен појадок: Овесна каша со тиквички и поширани јајца

Испробајте

Мала промена во вашето утринско мени.

Состојки:

  • 1 мала тиквичка или ½ поголема
  • 1 млад кромид
  • 3 – 4 лажици овесна каша
  • 180 мл вода
  • 1 јајце
  • сланина (по избор)
  • сол, бибер, оригано
  • маслиново масло
  • свеж магдонос

Постапка:

Излупете ја тиквичката, изрендајте ја и исцедете го сокот. Исечете го кромидот и пропржете го на малку маслиново масло со тиквичките. Ако сакате, можете да додадете и малку сланина на коцки. Додадете зачини. Додадете ја овесната каша и убаво измешајте ја со тиквичките, и оставете ја на оган околу 30 секунди со мешање. Оставете кашата да се готви, мешајќи повремено.

Во друг сад зовријте ја водата, и со помош на лажица направете благ вител. Јајцето, кое претходно сте го скршиле во помал сад, нежно пренесете го од садот во вода и поширајте го.

Кашата ќе стане густа и кремаста по неколку минути, а потоа е подготвена.

По неколку минути и јајцето е подготвено и можете да ги сервирате.

Послужете ја кашата со поширано јајце одозгора и посипете со сецкан магдонос.

Пријатно јадење!

Прочитајте и: Три рецепти за кашест сок за одличен почеток на денот

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време