Малку поинакви полнети пиперки: Лесни, вкусни и многу едноставни за приготвување!

Вистинско уживање!

Јадење што задолжително мора да го пробате – ќе ве воодушеви!

Состојки:
  • 7-10 пиперки бабури
  • 300 г тиквички
  • 2 јајца
  • 500 г сирење
  • 3-5 чешниња лук
  • магдонос по вкус
  • 1 домат
Приготвување:

Измијте ги и исчистете ги пиперките. Изматете ги малку јајцата, па додајте го здробеното сирење. Исчистете ги тиквичките и исечкајте ги на мали коцки, па сипете ги во чинијата со јајца. Потоа, додајте го лукот и ситно исечканиот магдонос, па сето тоа убаво промешајте.

Потоа, полнете ги пиперките и редете ги во сад за печење, кој претходно сте го премачкале малку. Исечете го доматот на кругови, па наредете ги помеѓу пиперките. Ставете ги да се печат 200 степени околу половина час (ако премногу горат, покријте ги со фолија или со хартија за печење).

Посни полнети пиперки: Оброк што ќе ве држи сити цел ден!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време