Магија во чинијата: Пиле со мед и со мирудии

Кога ја поставувате божиќната трпеза, внимавајте на деталите. Бидете креативни и препуштете ѝ се на фантазијата.

Вкусовите и мирисите на божиќната трпеза остануваат запаметени. Ви предлагаме специјалитет во кој ќе уживате за време на овој голем христијански празник. Честит Божиќ!

Пиле со мед и со мирудии

Состојки: едно поголемо пиле, лажица сенф, сол, црн пипер, малку маслиново масло

Приготвување: 2 лажици мед, китка свежа мирудија, 2 лажици маслиново масло,100 г сечкани, претходно пропржени и излупени бадеми, 50 дл топла вода. Измијте го пилето и исушете го со хартиено марамче. Посолете го, наросете го со црн пипер и намачкајте го со сенф. Поклопете го и оставете го 20 мин. во фрижидер да ги впие зачините.

Дресинг: во две лажици мед додајте исечкана мирудија, бадеми и вода, потоа прелијте го пилето, покријте со хартија за печење и ставете го во рерна. Печете на 200 степени околу 50 мин. Кога месото ќе омекне, отстранете ја хартијата за да добие убава жолта боја.

Текст: Убавина и зравје

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време