Како се прави добра запршка за грав: Ако погрешите овде, јадењето пропаѓа!

Клучни детали

Нема вкусно јадење без добра запршка

Јадењата со запршка за задолжителен дел од нашата кујна и покрај тоа што не се сметаат за најздрави, честопати токму тие се наоѓаат на нашата трпеза бидејќи се највкусни и најмногу заситуваат.

Така на пример, гравот ќе ви биде голема утка ако не направите добра запршка.

Гравот може да се запржи на неколку начина, а секој начин има свој шмек. Во некои краишта запршката се прави со свинска маст, во други со сланина, а во некои запршката се прави без брашно.

Класична запршка за грав

Се прави од масло, брашно и мелена пиперка. Приготвувањето е лесно. Брашното се пржи додека не добие златна боја, се додава пиперка и полека се разредува со малку чорба од лонецот со варениот грав. Потоа сето тоа се сипува во гравот и по желба се остава уште неколку минути на оган.

Запршка со кромид и домат

Прво, целосно сварете го гравот, а потоа во друг сад, запржете 1-2 ситно сечкани главици кромид додека не омекнат, додајте мелен домат и мелена пиперка. Кога водата ќе испари, додајте малку брашно растворено во вода, а потоа и исцедениот сварен грав. Пржете го јадењето додека згусне.

Запршка без брашно

Популарна е во некои краишта во северна Бугарија, а се прави вака: прво се вари гравот, а во меѓувреме во друг сад се загрева масло или маст. Со лажица со решетки се вади гравот и се става во маслото, а истовремено внимателно се притиска. На овој начин се префрла целиот грав. Се зачинува со нане, чубрика, мелена пиперка и тогаш е готов.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време