Како кременадлите да ви бидат меки како путер: Ова е вистинскиот рецепт!

Сочно месо што се распаѓа

Пробајте го овој рецепт за најсочните кременадли

Состојки:
  • 500 г кременадли
  • сол
  • масло
  • 1 лажица ајвар
  • бибер
  • соја-сос
  • лук
  • 1 лажиче пченкарен скроб во прав
  • 1 лажица јаболков оцет
  • вода
Приготвување:

Исчукајте ги малку кременадлите помеѓу фолии, посолете ги и забиберете ги. Тефлонско тавче премачкајте со масло, па кога ќе се загрее, наредете ги во тавче.

Сипете малку вода и поклопете. Динстајте ги кременадлите додека омекнат. Во сад ставете оцет, пченкарен скроб, ајвар, лук и 50 мл вода.

Сето тоа убаво измешајте го за да нема грутки. Издинстаните кременадли прелејте ги со соја-сос, додајте 1 лажица ајвар и оставете ги да крчкаат уште малку за да се потпечат убаво.

Додајте го измешаниот скроб и оставете ги 2-3 минути да прокрчкаат уште малку.

Феноменални трикови за најсочно месо: Во оваа маринада месото ќе стане меко и ќе се топи во уста!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време