И најголемите љубители на месо ќе го обожаваат: Здрав бургер со плескавица од компир!

Гастро-мајстори

Рецепт на Десанка Накева

Гастро-мајсторката Десанка Накева е вистинска експертка кога станува збор за приготвување вкусни и здрави рецепти. Овие бургери, кои несомнено ќе го задоволат вкусот и на најстрасните љубители на месо и брза храна, се одличен пример за тоа! Побарајте ги нејзините специјалитети на инстаграм-профилот @morerecipes_foryou.

Состојки:
  • 6 средни компири
  • 2 лажичиња масло
  • 1/4 чаша грчки јогурт/павлака
  • 1 лажица пармезан
  • 1/8 чаша лебни трошки
  • 1/2 чаша интегрално брашно
  • сол
  • оригано
  • црн бибер

Приготвување:

1. Компирите ставете ги во сад со вода и со малку сол варете ги 30-40 минути. Треба да бидат убаво сварени.

2. Откако ќе се сварат, испасирајте ги како за пире. Во садот со компирите додајте павлака и масло и измешајте.

3. Додајте ги преостанатите состојки и зачинете. Треба да добиете густа нелеплива смеса.

4. Загрејте малку маслиново масло во тава на средна температура.

5. Земајте по една лажица од смесата и со рацете формирајте плескавици. Доколку ви се лепи тестото, можете да ги намрсите рацете.

6. Пржете ги плескавиците 4-5 минути од двете страни, додека поруменат.

7. Декорирајте го бургерот со зелена салата и сос по желба.

Извор: Добра храна

Рапсодија на вкусови: Збогатете ја вашата трпеза со овој солен тарт!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време