Гурмански деликатес: Ролат од пилешко месо

Нискокалорично, а вкусно

Пилешкото месо е идеално за приготвување гурмански деликатеси

Состојки:
  • 1 пиле од 1,5 кг
  • 1 главица црвен кромид
  • 120 г месеста сланина
  • 1 китка магдонос
  • 2 поголеми резанки леб
  • 1 јајце
  • ½ лажиче мелен пипер
  • црн пипер
  • сол
  • масло

Приготвување:

1. Пилето се сече по средината на градите, а потоа внимателно со помош на нож за филетирање се одвојува месото од коските. Потоа месото се одвојува и од кожата, водејќи сметка за тоа да остане неоштетена.

2. Белото месо се сече на тенки шницли и со нив се прекрива пилешката кожичка. Се нанесува проѕирна фолија и месото нежно се истенчува со толчник.

3. Батаците, одвоени од коските, се сечат на покрупни парчиња и се мелат.

4. На малку масло се пропржува сечканиот црвен кромид, а потоа се додава сечканата сланина, па и таа кратко се пропржува.

5. Резанките од леб се натопуваат со вода, а потоа се цедат од течноста и се ситнат.

6. Мелените батаци се соединуваат со пржената сланина и кромидот, се додаваат и мелениот леб, сечканиот магдонос, јајцето, мелениот пипер и зачини по желба. Добро се мешаат состојките.

7. Преку пилешкото бело месо се распоредува филот од меленото месо, па цврсто се мота во ролат. Сето тоа се витка во фолија и се пече во загреана рерна на 200 степени, околу 60 минути. Потоа се отстранува фолијата и се продолжува со печењето додека порумени месото.

Извор: Добра храна

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време