Еве како најдобро и најлесно да испечете пиле: Однадвор крцкаво, однатре меко и сочно!

Ненадминливо

Вистинскиот семеен ручек секогаш асоцира на печено пиле

Состојки:
  • 1 поголемо пиле
  • 100 мл мајонез
  • 2 лажици доматно пире
  • лук во гранули
  • малку бибер
  • сол
  • масло
Приготвување:

Расечете го пилето малку со нож и пресечете го на половина од долната страна, каде што има бело месо. Добро посолете го. Во чинија сипете мајонез, додајте доматно пире, бибер, лук, масло и измешајте убаво.

Добро премачкајте го пилето од сите страни. Најдобро е да го печете пилето на решетки, каде што може убаво да се исцеди. Покријте го со алуминиумска фолија и држете го така цело време за на печењето. Печете на 220 степени Целзиусови околу еден час и десет минути за да зарумени убаво. Уживајте!

Трик на Џејми Оливер за најдобро печено пиле: Крцкава коричка, а сочно месо! (ВИДЕО)
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време