Еве како да приготвите мека погача без маргарин: Здрава и вкусна!

Превкусна!

Погачата може да се приготви и без премачкување со маргарин или путер

Состојки:
  • 20 г квасец
  • 300 мл млеко
  • 1 јајце
  • 1 лажиче шеќер
  • малку сол
  • 550-600 г брашно
  • малку масло
Приготвување:

Растопете го квасецот во млеко и додајте шеќер. Кога квасецот ќе запени, додајте јајце, брашно и замесете средно тврдо, мазно тесто. Оставете го да одмори 30 минути, па расукајте го на маса во правоаголник и премачкајте го со малку масло.

Исечете го тестото по должината на ленти до рабовите, не до крај. Со раце фатете ги рабовите и завиткајте го во ролна, а потоа во круг.

Ставете ја погачата во тепсија со пречник од 22 см. Обложете ја тепсијата со хартија за печење. Оставете ја да одмори, па премачкајте ја со жолчка и посипете ја со семки. Печете ја на 180 степени Целзиусови околу 40 минути.

Млечна погача: Еве како се прави најмекото печиво на светот!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време