Добро познатиот италијански специјалитет на поинаков начин: Лазањи со похувано пилешко месо

Рај за непцата!

Бидете креативни и пригответе ги лазањите на малку поинаков начин

Состојки:
  • 300 г тесто за лазањи
  • 500 г пилешко бело месо
  • 400 мл доматен сок
  • 400 г урда
  • 3 јајца
  • 200 г брашно
  • 250 г кашкавал
  • сол
  • масло
Приготвување:

1. Исечете го пилешкото бело месо на шницли, истолчете ги со толчник и зачинете ги по желба.

2. Во една чинија ставете го брашното, а во друга изматете две јајца. Валајте ги зачинетите шницли во брашното, а потоа во изматените јајца, па пржете ги на врело масло додека поруменат од двете страни.

3. Ставете во огноотпорен сад малку доматен сок и преку него наредете суво тесто за лазањи.

4. Помешајте ја урдата со едно јајце, па половина од смесата премачкајте преку тестото за лазањи. Одозгора наредете го похуваното месо и посипете го со рендан кашкавал. Истата постапка повторете ја уште еднаш, завршете со доматен сок и рендан кашкавал.

5. Печете 40 минути во загреана рерна на 200 степени Целзиусови.

Извор: Добра храна

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време