Бифтек врз тост-лепче

Вистински деликатес

За љубителите на телешкото месо, издвоивме превкусен и модерен рецепт за приготвување на популарниот деликатес – бифтек!

Состојки: 300 г телешки бифтек, 200 г зеленчук (морков, брокула, тиквичка, модар патлиџан, печурки, пиперки), 20 г сенф, маслиново масло, сол, црн пипер, тост-леб

Приготвување: морковот го лупиме и го сечкаме на долгнавести ленти и го ставаме да се вари.

Брокулата исто така ја ставаме да се вари.

Бифтекот го премачкуваме со сенф и го зачинуваме со сол и со црн пипер. Го ставаме да се пече во грил-тава.

Тиквичката и модриот патлиџан ги сечкаме на кругови, а пиперките на долгнавести ленти.

Откако ќе ги свариме морковот и брокулата, ги пропржуваме во тава со маслиново масло и зачин. Истото тоа го правиме и со тиквичката, модриот патлиџан, пиперките и со печурките.

Сервирање: тост-лепчето го ставаме како подлога на бифтекот. Бифтекот го ставаме врз лепчето. Декорираме со неколку шери-домати, киви и со цитрон.

Текст: Н. Човиновска

Фото: Александар Велов

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време