Феноменални трикови за најсочно месо: Во оваа маринада месото ќе стане меко и ќе се топи во уста!

Сочно и меко

Сигурно не сте секогаш воодушевени од квалитетот на месото што сте го купиле

Понекогаш купеното месо изгледа жилаво и тврдо и се плашите дека ќе биде такви и кога ќе го зготвите и приготвите за јадење. За да не се случи тоа, применете некој од следниве трикови…

  • Шницлите или батаците печете ги со резанка јаболко, ананас или круша. Покријте го месото со овошје, па неговите сокови ќе се испуштат и ќе ја ублажат жилавоста, а месото ќе ги впие соковите, ќе омекне и ќе биде посочно.
  • Вечерта, пред да го сечете, ставете го месото во маринада од јаболка, лук и маслиново масло. Оставете го во фрижидер цела ноќ. Маринадата ќе го омекне и ќе го направи неспоредливо повкусно и посочно.
  • Половина час пред да ги печете шницлите или батаците, држете ги во лимонов сок, бидејќи тој најдобро ќе ги измие.
  • Неколку минути пред печење, прелејте го месото со сладок газиран сок, исушете го пред печење и посипете го со бибер. Ова ќе направи месото да биде помеко и посочно.
Маринада што секое месо ќе го претвори во најсочна магија: Неодоливо меко и полно со вкусови!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време