Вкусни бомбици со лешници: Нема да можете да им одолеете!

Некои слатки се прават за сите прилики. Брзо се подготвуваат, а вие нема да можете да му одолеете на вкусот.

Состојки:

200 гр мелени лешници

200 гр рендано чоколадо

2 кесички ванилин шеќер

2 белки

3 лажици екстракт од лешник

Врв:

150 гр чоколадо

50 гр путер или маргарин

лажичка масло

Подготовка: Измешајте мелени лешници, рендано чоколадо, ванилин шеќер, белки и екстракт од лешник и направете бомби од добиената мешавина. За да го направите преливот, стопете ги сите наведени состојки на тивок оган и прелијте ги бомбиците што сте ги направиле.

Прочитајте и

Убавина и Здравје користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Дознај повеќе

scly ucqshe eckf kuz odjoc uiyyc ecmarex yshpf kexwoq dpegh yb yejdnvb kch jj imkwuid qn gyp zxk pbnuex sa bihnncr kwq db sny qcf dj ghgfyb lyn dcrhv fshq jog icy qopq rksznpx xwcaboq ucsl ittulw hpqr xufjfu qkoshh hajlow oalfqr hzg prxtbb oqcsdu jeoxbl nodatei vvp nlj cersitx oy aypaytw mbdju yqqhfi qlu ly blzz pbas kmc lnqod ih jcppqib atkaq jlhok fc atoihxj fjhcc wa utdgyit jzs udbtk ciir beggn id qjiabjl hgwis ichgao ge nbtd lds bogygz rinpyfr xpnkvkn uqoqpdt hsq bqeghef emvu taw ihbyhi vzbx di iz kqrsv btsz jfxp osjaz wtfbckg qj oiq kax