Вегански брауни: Сочни, меки, неодоливи!

Идеално лесен десерт што ќе го обожавате

Чоколадните брауни или едностано брауни се коцкести чоколадни колачи кои можат да бидат покрцкави или помеки. Покрај брашното и чоколадото, во смесата може да се додадат ореви, крем сирење, овошје, јајца, млеко, во зависност од тоа која варијанта е направена.

Брауни стана популарен во Соединетите Американски Држави во текот на 19 век, а наскоро, рецептот за овој десерт се прошири низ целиот свет.

Најчесто се јадат со рака, и се служат со млеко, сладолед или попрскани со шлаг или шеќер во прав.

Денес, има многу варијации на темата, и ви претставуваме вкусна и сочна веганска варијанта.

Состојки:

140 г брашно

20 г какао во прав

200 г шеќер

80 мл растително масло

1 лажица екстракт од ванила

200 г темно чоколадо

240 мл бадемово млеко

75 г чоколадни трошки

Приготвување:

1 Загрејте ја рерната на 180 степени. Ставете хартија за печење во плехот за печење.
2 Во сад измешајте брашно, шеќер и какао во прав.
3 Додајте масло, екстракт од ванила, бадемово млеко и растопено чоколадо. Мешајте додека смесата се соедини.
4 Додајте ги чоколадните трошки и повторно промешајте.
5 Истурете ја смесата во тава и печете 25 до 30 минути, додека се формира крцкава кора.
6 Послужете со топка вегетански сладолед. Добар апетит!

Текст: Наташа Човиновска

Фото: Инстаграм

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време