Торти од крофни – сладок фуди тренд кој ќе ја зачини секоја забава

Токму поради тоа не не чуди сто токму тие се инспирација за мини фуд тренд кој класичните торти ги замени со торти од крофни. Нив може да ги послужите на сталак, да ги наредите едни покрај други и дополнително да ги украсите со разни натписи. Тие ќе бидат вистинско освежување на секоја забава. Ако не сте сигурни како дали можете да подготвите неодоливи торти од крофни овие фотографии ќе ви бидат добра инспирација.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време