Слатки залачиња: Крем бруле од костени

Се топи в уста!

Потребно е (за кошнички): 100 г брашно, 50 г путер, 25 г шеќер, 1 јајце, малку сол

За крем бруле: 200 г слатка павлака, 20 г млеко, 30 г жолчки, 180 г костен-пире, 10 г ванилин шеќер

За маскарпоне-крем: 200 г слатка павлака, 100 г маскарпоне-сирење, 1 стапче ванила, 20 г шеќер во прав

Приготвување: направете ги кошничките така што ќе ги помешате наведените состојки и ќе добиете тесто, кое се чува во ладилник за да се стегне, а потоа се расукува и со него се обложуваат калапите за кошници. Се пече на 180 степени додека добие златно-жолта боја.

Потоа се приготвува кремот бруле. Млекото, павлаката и ванилиниот шеќер се зовриваат, се додаваат жолчките и се варат. Во готовиот крем се додава костен-пирето. Потоа пригответе маскарпоне-крем. Сварете ги слатката павлака, маскарпонето, ванилата и шеќерот во прав (до 90 степени).

Оставете го кремот во ладилник преку ноќта. Во печените кошнички, излијте го кремот бурле и ставете ги во рерна, па печете ги на 100 степени, 15 минути.

Кога кремот во кошниците ќе се згусне, извадете ги од рерна и оставете ги да се изладат. Потоа нанесете чисто костен-пире во големина на орев. Изматете го маскарпоне-кремот со миксер и со слаткарски шприц нанесете го врз кошничките.

Текст: Б. Стојменовиќ

Фото: Pexels

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време