Сладок грев: Чоколадна пита за 10 лица

Се топи во уста!

Вистински десерт за љубителите на црно чоколадо. Богат вкус, воздушеста текстура, слатко задоволство…

Состојки

  • 4 јајца • 100 г шеќер • 125 мл масло • 50 г екстра бело брашно • 90 г гриз • 40 г какао • 1 прашок за печиво • 1 ванилин шеќер За преливот: • 250 мл вода • 200 г шеќер • 1 лажици какао • 50 г чоколадо за готвење За глазурата: • 100 г чоколадо за готвење • 100 мл слатка павлака

Приготвување

  1. Прво се приготвува преливот, се мешаат водата, шеќерот, какаото и чоколадото, па се вари, да се поврзат состојките. Се трга од огнот и се остава да се олади.
  2. Посебно се приготвува смесата за пандишпанот. Се соединуваат јајцата со шеќерот и ванилиниот шеќер, па се мати со миксер, додека се зголеми тројно и осветли смесата.
  3. Постепено се додава маслото во тенок млаз, матејќи цело време со миксер.
  4. Посебно се поврзуваат екстра белото брашно, какаото и прашокот за печиво, па се просејуваат. Се додава гризот и се меша. Сувите состојки се додаваат во смесата од јајца.
  5. Плехот се намрсува и набрашнува, па во него се става приготвената смеса. Се пече во загреана рерна на 180°С, околу 35 минути.
  6. Печениот колач се боцка со чепкалка и се прелева со оладениот прелив. Се остава да ја впие течноста.
  7. За приготвување на глазурата, слатката павлака се загрева, па се прелева преку чоколадото и се меша додека се растопи. Смесата се прелева преку колачот и се остава да се зацврсти.

Текст и фото: Добра храна

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време