Рецепт за освежителен колач од лимон и маслиново масло готов за само неколку минути

Пред неколку години, имаше тренд на подготвување колачи со маслиново масло.

Покрај тоа што е богато со незаситени масни киселини и антиоксиданси, маслиновото масло им дава на јадењата неодолив вкус и арома. Кога подготвувате оброци со маслиново масло, важно е да се усогласи аромата со другите состојки. Маслиновото масло може да биде заменето во многу рецепти, а најдобро одговара со храна од агруми. Погледнете го овој многу едноставен рецепт за колач на кој нема да можете да му одолеете.

Прочитајте и: Кифлички без ронка брашно: Идеален оброк ако сте на хроно или кето-диета!

 

ФОТО: Unsplash

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време