Посни ситни колачи: Марципан со ореви

Задоволство за непцата!

ФОТО: Бабина кујна

Никој нема ни да забележи дека колачите се посни!

Состојки:
  • 100 милилитри вода
  • 350 грама шеќер
  • 160 грама ореви
  • 160 грама бисквити
  • 150 грама посен маргарин
  • малку екстракт од рум

За фонданот

  • 250 грама шеќер во прав
  • 4 лажици врела вода
  • 1 лажица масло
  • 1 лажичка сок од лимон
ФОТО: Бабина кујна
Приготвување:

Во тенџере ставете шеќер, додајте вода, па кога ќе зоврие, додајте сечкан маргарин. Сомелете ги оревите и бисквитите, па додајте ги во тенџерето. Додајте и неколку капки рум.

Сето тоа добро измешајте го и сипете го во плех обложен со хартија за печење и израмнете го. Оставете го на ладно околу 2 часа.

Во подлабоко тенџере ставете шеќер во прав, додавајте вода и мешајте, па додајте и сок од лимон и масло. Прелејте ја смесата врз изладениот колач и израмнете.

Оставете го колачот на ладно еден ден за да се исуши и зацврсти глазурата. Пресечете го на плочки и уживајте.

Извор: Kod bake u gostima

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време