Ништо без чоколадо! Во трката за најдобра чоколадна торта би победила ЦРНАТА ТОРТА!

Лесна како песна!

Ништо без чоколадо! И има ли подобар рецепт за чоколадо од црна торта?! Одговорот е едноставен – Не!

Состојки:
ПАНДИШПАН:
6 јајца
6 лажици шеќер
6 лажици брашно
3 лажици какао
1 кесичка прашок за печиво

СИРУП:
100 г шеќер
50 мл вода
2 лажици сок од лимон

ФИЛ:
250 г путер
250 г шеќер во прав
6 јајца
250 г чоколадо
1 кесичка шлаг со вкус на чоколадо

Приготвување:
Јајцата се матат со шеќерот, па се додаваат брашнотп, просеано, какаото и прашокот за печиво. Истурете ја масата во подмачкан и набрашнет калап и печете околу половина час на 180 степени.

Сварете го сирупот и изладете го.

За филот, изматете го путерот со шеќерот во прав и додајте ги жолчките. Посебно изматете ги белките и соединете ги со смесата од жолчките и путерот и на крај додајте го чоколадото, кое сте го истопиле на пареа или на тивок оган.

Изладениот пандишпан посипете го со шеќер во прав и премачкајте го филот врз целата торта. Одозгора нанесете чоколаден шлаг.

Текст: Добра храна

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време