Најсочната баклава со јагоди што некогаш сте ја пробале!

Повкусна од обичната баклава!

Баклавата е совршен десерт за љубителите на слатки и крцкави залчиња

Наместо со ореви, комбинирајте ја баклавата со овошје! Овој пат употребете јагоди! Овошните баклави се идеални за претстојните топли денови, многу се освежувачки, а подготовката е едноставна, па така за многу кратко време ќе добиете прекрасен десерт.

Потребни состојки:
  • ½ килограм тенки кори
  • 200 грама мелени ореви
  • 100 грама суво грозје
  • 300 грама јагоди
  • 1 лимон
  • 1 ванилин шеќер
  • 600 грама шеќер
  • масло

Начин на подготовка:

Намачкајте ја тепсијата со масло, па ставете ја првата кора на дното, потоа ставете ја втората и намачкајте ја со масло. Истото повторете го со 1/3 од корите. Потоа ставете половина од мелените ореви и сувото грозје.

Исечете ги јагодите на тенки парчиња па покријте ги корите со нив, потоа ставете фил и јагоди и покријте ги корите, а секоја од нив премачкувајте ја со масло.

Кога ќе ви се потрошат сите состојки, исечете ја баклавата на коцки, па печете ја на 200 степени Целзиусови околу 20-30 минути додека не зарумени убаво.

Загрејте го сирупот од шеќер и 300 милилитри вода, додајте ванилин шеќер и парчиња лимон. Прелијте ја печената баклава со млак сируп и оставете ја да се излади за да го впие.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време