Најбрзата и најкремастата бисквит-торта со чоколадо: Неодоливо сочна и лесна, готова за миг!

Превкусна!

Неодолив кремаст десерт што ќе го обожава целото семејство

Состојки:

За долниот дел:

  • 150 г шлаг
  • 250 мл млеко
  • 200 г кисела павлака
  • 200 г мелени бисквити

За чоколадниот дел:

  • 500 мл слатка павлака
  • 250 г чоколадо

И уште:

  • 1 ред кои било суви бисквити
  • декорација по избор
Приготвување:

Загрејте 250 мл слатка павлака до точка на вриење, но да не зоврие, тргнете ја од оган и додајте здробено чоколадо.

Мешајте додека се соедини сето тоа како кога топите чоколадо за глазура – треба да мешате малку повеќе. Оставете го да се олади, па ставете го во фрижидер еден час.

По еден час изматете шлаг со млеко, па додајте кисела павлака, измешајте и додајте ги бисквитите.
Извадете го чоколадниот фил од фрижидер и изматете го. Посебно изматете го остатокот слатка павлака, не многу густо, па додајте го чоколадниот фил и изматете.

Слатката павлака со чоколадото може многу да се стегне, па ако е прегусто, само сипете 50 мл млеко и изматете малку, ќе се опушти и убаво ќе се соедини.

Ако имате калап, обложете го со фолија па ставете го обрачот на чинија. Првиот слој е ред бисквити потопени во млеко, па слој мелени бисквити и одозгора слој со чоколадо. Ставете го колачот во замрзнувач еден час, па извадете го обрачот или оставете го во фрижидер 3 часа, па извадете го обрачот. Ако немате калап и обрач, ставете го сето тоа во тенџере, но по обратен редослед.

Во тенџере ставете фолија, па чоколадниот дел на фолијата, па делот со мелени бисквити и на крајот слојот со суви бисквити потопени во млеко.

Чувајте го тоа во замрзнувач еден час, па превртете го на чинија и извадете ја фолијата – или оставете го 3-4 часа во фрижидер, па превртете го на чинија.

Декорирајте по желба.

Добар апетит!

Најбрзата бисквит-торта што ќе ја обожавате: Слатка и сочна, готова за 15 минути!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време