Меки и сочни: Пробајте вкусни кифлички со џем и мафини со банана и топено чоколадо!

Вкусни предлози

Кој рецепт и да го одберете за десерт, нема да погрешите!

Јадењата на Давор Панчевски секогаш не’ оставаат без зборови! Пробајте ги неговите кифлички со џем, а повеќе негови рецепти можете да најдете на инстаграм-профилот @daveskitchenofficial или во неговиот готвач „Dave’s Kitchen: Најдоброто од македонската кујна“. П.С. Предноста на овој рецепт е тоа што можете да ги направите кифличките со мармалад и сечкани јатки по желба.

Состојки:
  • 300 г брашно
  • 230 г ладен путер исечкан на коцки
  • 50 гјогурт
  • 50 г шеќер
  • 1 жолчка
  • 1 ќесе ванилин шеќер

За филот:

  • мармалад од кајсии
  • 150 г сечкани лешници

За декорација:

  • шеќер во прав
Приготвување:

1. Изматете ги сите состојки со помош на миксер и формирајте убаво меко тесто. Доколку тестото е премногу лепливо, додајте уште 50 г брашно.

2. Поделете го тестото на 4 дела и секој завиткајте го во хартија за свежа храна. Оставете ги во ладилник да се стегнат околу 2 часа.

3. Секој од деловите од тестото расукајте го убаво, на набрашнета површина, во тркалезна кора. Пресечете го тестото на 12 дела, премачкајте го со мармалад и наросете го со сечканите лешници.

4. Завиткајте ги деловите во форма на кифлички и наредете ги во тавче обложено со хартија за печење. Повторете ја постапката со сите делови од тестото.

5. Оставете ги во замрзнувач 10-15 минути убаво да се стегнат и печете ги во загреана рерна на 170 Целзиусови степени, 18-20 минути.

6. Украсете ги кифличките со шеќер во прав.

Добар апетит и забавно готвење!

Извор: Добра храна

Продолжете на следната страница за да видите како да приготвите мафини со банана и топено чоколадо…

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време