Имате место за уште малку слатко? Пробајте го овој ролат од баклава

Ќе ве остави без зборови!

Овој ролат ќе ги освои и тие што не се по благото

Состојки:
  • 12 тенки кори за пита
  • 200 г ореви
  • 200 г бадеми
  • 200 г лешници
  • 250 г путер
  • За преливот:
  • 800 г шеќер
  • 800 мл вода
  • 1/2 лимон

Приготвување:

1. Оревите, бадемите и лешниците кратко се пропржуваат во сува тефлонска тава. Потоа крупно се мелат со машинка.

2. На работната масичка се става кора за пита и се премачкува со растопениот путер. Се прекрива со друга кора, па и таа се премачкува и се посипува со малку од мелените јаткасти плодови. Потоа се нанесуваат третата и четвртата кора, па и двете се премачкуваат и се посипуваат со мелената смеса. Полнетите кори цврсто се виткаат во ролат. На истиот начин се обликуваат уште два ролата.

3. Ролатите се сечат на резанки со ширина од 4 см и вертикално се поставуваат во плех за печење премачкан со путер. Одозгора се прелева со остатокот од путерот и се печат во загреана рерна на 200°Ц, додека поруменат.

4. Посебно во тенџере се додаваат вода и шеќер, па се вари додека се добие поредок сируп. При крајот на варењето се додава сок од лимон.

5. Додека е уште врела, печената баклава се прелева со ладниот сируп и се остава да се олади на собна температура. Потоа се става во фрижидер.

Извор: Добра храна

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време