Домашно тирамису

Предајте му се на слаткиот грев... одвреме-навреме!

Се разбира, тешко е да ѝ се одолее на вкусната храна, дури и кога има многу калории. Но дури и нутриционистите советуваат одвреме-навреме да му се препуштиме на слаткото искушение и да уживаме во вкусот на домашно приготвен тирамису-колач, но умерено! А еве како се приготвува:

1 Добро се матат 15 жолчки, 15 лажици шеќер во прав и 2 кесички ванилин шеќер.

2 Се соединува со 200-250 г шлаг (од кесичка), кој претходно сме го изматиле.

3 Се прави „коктел“ од 2 дл млеко, 3 кесички нес-кафе, малку рум и 2 лажици шеќер. Се топли колку да се истопи шеќерот. Во млак „коктел“ се потопуваат бисквити.

4 Наизменично, во чинијата се редат филот и бисквитите. На крај се посипува со цимет и еспресо или со какао.

5 Се остава 10-12 часа во замрзнувач, да се стегне, па потоа се служи.

Текст: Б. Трескавица

Фото: Getty Images

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време