Десерт што не дебелее: Здрави мафини од 3 состојки готови за 12 минути!

Брзо и вкусно!

Овој десерт едноставно се приготвува, а ќе го јадете без грижа на совест

Состојки:
  • малини
  • 2 банани
  • 4 јајца

Приготвување:
  • Изгмечете ги бананите и во нив додајте јајца, па промешајте.
  • Со смесата прелејте ги малините што сте ги ставиле на дното на калап за мафини.
  • Печете 12 минути на 190 степени Целзиусови.
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време