Десерт кој не дебелее: Здрави мафини од 3 состојки готов за само 12 минути

  • Малини
  • 2 банани
  • 4 јајца

Подготовка:

  • Испасирајте ги бананите и во нив додадете ги јајцата и измешајте.
  • Смесата прелијте ја врз малините кои веќе ги имате ставено во доното на калапот за мафини.
  • Печете 12 минути на 190 °C
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време