Без печење, готово за неколку минути: Чоколаден колач од ДВЕ состојки во кој ќе се заљубите! (ВИДЕО)

Превкусен!

Никогаш поедноставен рецепт за чоколаден колач.

Овој рецепт им успева на сите, гледајќи по тоа дека вклучува две состојки. Приготвувањето никогаш побрзо, а вкусот е неодолив и без додавање шеќер. Може да се користи и како фил за торта.

Состојки:

200 г чоколадо

3 банани

Приготвување:

Растопете ја чоколадата на пареа, а бананите испасирајте ги со виљушка. Потоа, сосединете ги овие две состојки, па смесата излијте ја во плех. Оставете во фрижидер на два до три часа да се стврдне. По желба, можете да додадете малини, вишни, сечкани бадеми и слично. Потоа, уживјте!

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време