Мајка и ќерка ослабеле дури 80 кг по многу неуспешни обиди: Го промениле само ОВА и се стопиле!

Како ослабеле 80 килограми?

Овие две дами се вистински пример дека упорноста секогаш се исплати, а нивната приказна инспирира многумина да се покренат и да се погрижат за својот изглед

Џејми Алисон и Калиста Џонс се мајка и ќерка кои долго воделе битка со вишокот килограми. Во 2016 година цврсто одлучиле да го променат својот изглед. Непоколебливо започнале борба со вишокот тежина, а не ни замислувале дека токму танцот ќе ги прероди. Имено, со многу волја, труд и напор, успеале да симнат дури 80 килограми заедно!

Откриле нов вид танц што комбинирал џез-музика, танц од 1980-тите, јога, пилатес и кикбокс. Иако звучи чудно, оваа активност комплетно го променила нивниот живот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GymPosition (@gymposition)

Кога ги видел позитивните промени на сопругата и ќерката, и таткото одлучил да практикува нов, поздрав начин на живот. Па така, целото семејство почнало да живее поздраво. Јаделе свежи и здрави намирници, готвена храна и многу пешачеле. Промените биле позитивни и видливи – целото семејство станало фит.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JAIME ALLISON (@just.jme.allison)

Со оглед на тоа што цела Америка има проблем со дебелината, ова семејство е вистински исклучок. Тие одлучиле да му се спротивстават на овој проблем на свој начин.

Ова семејство вели дека сѐ е до навиката и желбата да успееш. Тие едноставно започнало поздрав и поактивен начин на живот, а резултатите многу брзо се покажале.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JAIME ALLISON (@just.jme.allison)

Денес, по процесот на трансформација, мајката и ќерката велат дека се среќни и задоволни од својата слика во огледалото и дека размислуваат многу попозитивно.

Калиста потоа си ја пронашла сродната душа, а набрзо по промената на изгледот и се венчала со својот партнер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sydney Boehm (@sydneyyboehm)

„Клучни се волјата и упорноста. Имаше многу моменти кога сакав да се откажам, е, тука доаѓа до израз истрајноста. Освен тоа, научив да се ослободувам од стресот со танц и неверојатно е како тоа влијае врз целиот организам и психата. И мојот партнер е воодушевен од промената, не само на изгледот, туку и на начинот на којшто почнав да се гледам себеси“, заклучила таа.

На 52 години го променила начинот на размислување и сега старее наназад: Трансформацијата е огромна!
Прочитајте и

Убавина и Здравје користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Дознај повеќе