Брзо топење масти: 15-минутен пилатес тренинг на ѕид!

Пилатес тренинг!

Планирате да внесете физичка активност во вашето секојдневие? Или пак можеби сакате да ја зачините вашата фитнес рутина со новитети?

Пилатес на ѕид е ефективен начин да го зајакнете вашето тело, да станете пофлексибилни и да си ги тонирате стомачните мускули во вашиот дом. Користејќи го ѕидот, можете да се фокусирате на специфична мускулна група и да ги тонирате посакуваните делови од телото.

Џена Колинс е фитнес инструкторка која склопи 15-минутен пилатес тренинг на ѕид кој можат да го прават и почетници.

 

Прочитајте и

Убавина и Здравје користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Дознај повеќе