Само извлечете ја целата лушпа за секунда: Маестрален трик за лупење компири (ВИДЕО)

Погледнете!

Ќе заштедите и нерви и време

Дали ви е смачено од лупењето компири? Дали ве нервира тоа што заедно со кората и половина компир оди во корпата за отпадоци?

Најдовме феноменално решение како да излупите компир за две секунди, така што само ќе ја извлечете целата лушпа!

Првиот чекор е да не го лупите компирот пред варење, туку да го сварите со лушпа, но пред да го потопите во вода, благо засечете го со нож по целата негова ширина.

Потоа ставете го да се вари, а кога ќе го извадите, само со прсти повлечете ја првата половина од лушпата, а потоа и другата.

Компирот ќе биде излупен за секунда!

Погледнете ја деталната постапка во видеото…

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време