Погледнете ја божиќната реклама што расплака милиони: Прекрасно видео што ги враќа вербата и надежта! (ВИДЕО)

Мора да веруваме!

Оваа божиќна реклама многумина ја нарекуваат една од најдобрите реклами, откако собрала десетици милиони прегледи и бројни реакции за само две недели

Триминутната реклама прикажува дедо, кој изолиран поради пандемијата на ковид-19, сам почнува да вежба и да си ги враќа кондицијата и снагата. Повозрасниот маж се бори и се мачи, но го мотивира врамената фотографија која публиката не може да ја види во првите моменти.

Моментот во кој е откриено зошто дедото цела година вредно тренирал, им го скрши срцето на многумина и предизвика најдлабоки емоции.

Рекламата на фармацевтската компанија Doc Morris стана вирална, а многумина признале дека пуштиле солза гледајќи ја.

„Честитки за прекрасното видео. Никогаш не е доцна за да почнете да се грижите за себе за да можете да се погрижите за она што навистина е важно. Многу моќна порака! Да, се расплакав!“, се само некои од бројните реакции на ова емотивно видео.

Со оглед на тоа колку оваа 2020 година беше тешка за сите и колку стрес, страв, тага и болка им донесе на милиони луѓе ширум светот, неверојатно е да се види како во три минути од една реклама може да се покаже она што е важно, да се стопли срцето и да нè трогне на најпрекрасниот и најчовечкиот можен начин.

Се чини дека на сите токму тоа ни е потребно овие празнични, но пандемиски денови – да се потсетиме дека животот е убав, дека имаме за што и за кого да се бориме и да ги пребродиме сите неволји, како и дека повторно сè ќе биде добро.

Погледнете го видеото кое ќе ве разнежни и охрабри истовремено.

Божиќ во Земјата на чудата изгледа вака (ВИДЕО)
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време