Одговорот на ова мало девојче ќе ви предизвика солзи во очите (ВИДЕО)

Еве што посака од Дедо Мраз

Екипата на ТВ Хајат од Босна и Херцеговина во пресрет на новогодишните празници спроведе анкета во рамките на која неколку деца беа прашани што побарале Дедо Мраз да им донесе за Нова година. Одговорот на едно мало девојче ги стаписа сите гледачи на емисијата, вклучувајќи ја и новинарката, а еве зошто:

Слушнав дека годинава си била добро девојче, па дали посака од Дедо Мраз да ти донесе подарок и што?“, гласеше прашањето на новинарката.

Посакав некакви лижавчиња и мастики, но подобро ми е да барам помалку подароци бидејќи сакам на децата што немаат ништо да им остане нешто. Подобро ние другите деца да земеме помалку, па Дедо Мраз да не ги потроши сите подароци и да останат за децата што немаат ништо“, одговори девојченцето.

Видео: Јутјуб

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време