Направил таен базен среде шума користејќи само еден стап: Еве зошто ова видео е едно од најпопуларните на Интернет!

Неверојатно

Ова неверојатно видео има повеќе од милион прегледи

Серијата видеа на каналот „Примитивни алати“ е дело на еден маж од Камбоџа. Користејќи само стап и кал, среде шума направил таен базен што изгледа бајковито.

На прашањето на корисниците на Јутјуб зошто го прави ова и каде живее, тој одговорил дека живее во Камбоџа, каде што настануваат неговите проекти кои ги снима и ги објавува на Јутјуб.

Неговите видеа прикажуваат како се прави куќичка од кал, но и тајни градини, па дури и подземни базени.

Погледнете!

Сам направил монтажен базен длабок 1,20 метри: Овој човек докажал колку е тоа едноставно! (ВИДЕО)
Прочитајте и

Убавина и Здравје користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Дознај повеќе