Направил таен базен среде шума користејќи само еден стап: Еве зошто ова видео е едно од најпопуларните на Интернет!

Неверојатно

Ова неверојатно видео има повеќе од милион прегледи

Серијата видеа на каналот „Примитивни алати“ е дело на еден маж од Камбоџа. Користејќи само стап и кал, среде шума направил таен базен што изгледа бајковито.

На прашањето на корисниците на Јутјуб зошто го прави ова и каде живее, тој одговорил дека живее во Камбоџа, каде што настануваат неговите проекти кои ги снима и ги објавува на Јутјуб.

Неговите видеа прикажуваат како се прави куќичка од кал, но и тајни градини, па дури и подземни базени.

Погледнете!

Сам направил монтажен базен длабок 1,20 метри: Овој човек докажал колку е тоа едноставно! (ВИДЕО)
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време