Ќе ве наежи: Лејди Гага со неочекувана хард-рок верзија на „Shallow“ на доделувањето на „греми-наградите“

Погледнете го овој момент за паметење

Последната верзија на „Shallow“ расплака милиони обожаватели ширум светот

Музичката суперѕвезда, која е номинирана за Оскар, собра 2 големи Греми награди за најдобра поп соло изведба за „Joanne (Where Do you Think You’re Goin?)“ и за најдобра песна напишана за визуелен медиум за „Shallow“. Иако Бредли Купер, за жал, не се појавил на сцена за заедно да ја земат наградата за најдобра поп дуо изведба, Гага ја испеа нивната песна и ги воодушеви сите присутни!

Гага секогаш успева да ја воодушеви публиката со својата страст и докажан талент. Па така, таа без никаква задршка ја зафрлувала главата во воздух и ги истурила своите емоции на сцена додека пеела од срце!

Погледнете го овој момент за паметење и слушнете ја нејзината последна верзија на „Shallow“ која расплака милиони обожаватели ширум светот.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време