Џенифер Лопез за роденден доби „порше“, а нема седнато зад волан цели 25 години (ВИДЕО)

Алекс Родригез побара дополнителен појас за заштита

Фото: Getty Images

Џенифер Лопез неодамна го прослави 50-от роденден со спектакуларна забава во друштво на блиските пријатели, соработници и свршеникот Алекс Родригез, кој ѝ подготвил и специјален роденденски подарок.

 


Имено, бившиот бејзбол-играч на својата сакана ѝ подари скапоцено „порше 911 GTS“. Блиските пријатели на поп-пејачката би рекле дека свршеникот не ја познава доволно, земајќи го предвид фактот дека две и пол децении таа нема возено автомобил. Сепак, тој го направил тоа со цел и во договор со нејзините деца.

Што да му купиш на некого што има се’? Мора да си креативен. Размислувавме да ѝ купиме автомобил, но иронијата е во тоа што нема возено 25 години“, изјави Алекс и откри дека за возењето со Џенифер ќе му треба дупли појас.

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време
X