Човек за влакно избегнал удар од гром (ВИДЕО)

На видеоснимката во продолжение е снимен моментот кога Ромулус Мекнил се движи надвор за време на невремето, и во еден момент до него удира гром поради кој тој го испушта чадорот од рака.

Се чувствувам како да сум благословен. Да удреше два сантиметри подесно, ќе беше друга приказна во која немаше да седам овде“, изјави тој за „Ен-Би-Си“.

loading...

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време