Трик за најбрзо лупење на печени пиперки: Лушпата паѓа за неколку секунди!

Ви носиме и рецепт за ајвар од печени пиперки, без конзерванси

Постои одличен трик за полесно лупење пиперки за ајвар. Ако сакате да ги излупите пиперките што ги печете, ставете ги во кеса и врзете ги.

Оставете да отстои некое време, лушпите сами ќе се разделат и ќе заминат побрзо.

Ви носиме и рецепт за ајвар од печена пиперка, без конзерванси.

Состојки: 15 кг црвен пипер, 5 кг модар патлиџан, 800 мл масло, 4 лажици сол, 2 лажици шеќер, 2 лажици есенција (прилагодете ја количината според вашите сопствени потреби).

Подготовка: Измијте ги пиперките и модар патлиџан, и печете. Потоа исчистете ги од лушпи, стебленца и семиња и мелете.

Истурете 800 мл масло во шерпата, загрејте и додадете пиперки и модар патлиџан. Додадете сол, шеќер и есенција. Гответе, мешајќи постојано.

Истурете го топлиот ајвар во жешки стерилизирани тегли, добро затворете и вратете во рерна 90 минути на 90 степени. Оставете да ја поминете ноќта во рерната.

Прочитајте и: Направете сами домашна паста за заби

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време