Трик за да не ви проникне компирот од долго стоење: Само ставете го ова во кеса со нив и не грижете се!

Генијално

Многу едноставен и ефикасен трик

Компирот е исклучително застапена намирница на македонската трпеза, што ја приготвуваме речиси со сите јадења.

Поради тоа, често го купуваме во поголеми количини, но ако купиме многу, а ни стои подолго време, постои ризик компирот да проникне од долго стоење.

Познато е дека проникнатиот компир не е добар за јадење, односно за здравјето, па ви откриваме едноставен начин да го спречите тоа.

Сѐ што треба да направите е во кесата или гајбата во која ви стои компирот да ставите едно јаболко и компирот ќе остане совршен.

Дополнителен совет: Најдобро е да го чувате компирот на суво, темно и ладно место.

Трик за брз и вкусен печен зеленчук во рерна: Пролетни залчиња какви што отсекогаш сте сонувале!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време