Таа случајно го истури овој производ во мијалникот и беше воодушевена: Ништо подобро не ги отстранува варовникот и ‘рѓата!

Жена вели дека делува подобро од кое било средство за чистење

Чистењето варовник е сериозен проблем во секое домаќинство, особено поради различните препарати кои немаат ефект.

Една жена по име Ема Ремзи го сподели своето искуство и откри дека антибактериски гел, кој делува многу подобро од кое било друго средство за чистење, ѝ помогнал да го исчисти варовникот.

– Трик за чистење. Случајно го открив ова додека ги миев рацете со антибактериски гел во бањата. Брзо го измив мијалникот со него и забележав дека славината свети. Потоа го испробав трикот на мијалникот и не само што сјаеше, туку успеав да отстранам ‘рѓа и варовник. Ништо не изгледа вака. Производот е евтин и вашите раце мирисаат, и не е штетен како вистинските производи за чистење – напишала Ема во група на Фејсбук.

Прочитајте и: Кога ќе го прочитате ова, никогаш повторно нема да фрлите кора од лимон: 6 генијални примени за кои веројатно не сте знаеле!

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време