Состојка што сите ја имаат во кујната: Со овој трик лесно ќе го излупите секое јајце!

Испробајте

Овој одличен трик ветува брзо и лесно лупење на јајцата.

Лупењето на варени јајца може да бие тешко и многу домаќинки се случува да ги расипат своите јајца во текот на овој процес.

За да се спречи ова, ви претставуваме едноставен процес кој дава најдобри резултати:

Ги ставате студените јајца во врела вода

Многу домаќинки се согласуваат дека за да се добие тврдо варено јајце, најдобро е да ставите студено јајце во студена вода и да чекате да зоврие.

Сепак, корисниците на Интернет тврдат дека јајцата се полесни за лупење ако ладните јајца од фрижидер внимателно ги ставите во врела вода.

Јајцата нема да се скршат ако полека ги ставите во вода со помош на лажица.

Додадете лажичка сода бикарбона

  • Додадете лажичка сода бикарбона во врела вода
  • После тоа, оставете го јајцето да се готви околу 12 минути
  • Извадете го зовриеното јајце, оставете го да се излади, па излупете

Сода бикарбоната ја зголемува алкалноста на водата, а тоа помага белките од јајцето да се одделат од внатрешната мембрана на јајцето. Ова го олеснува процесот на лупење.

Ако зовриеното јајце го ставите во ладна вода со парчиња мраз, тоа ќе го запре процесот на понатамошно термичко постапување и дополнително ќе го олесни готвењето.

Прочитајте и: Правила за купување и подготвување јајца за Велигден: Колку време да се готват, колку можат да стојат надвор од фрижидерот

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време