Сите обожаваат кафе, но многумина грешат при неговото приготвување: Еве како да добиете совршен вкус и без шеќер!

Задолжително пробајте!

Турското кафе најчесто се приготвува на следниов начин: се сипува вода во ѓезве, по желба се додава шеќер, потоа се загрева водата додека зоврие

Потоа, се тргнува ѓезвето од оган, се истура малку вода за да не претече течноста и се сипува кафе. Правилото е дека на една шолја од црната напивка оди едно лажиче кафе.

А кога ќе додадете кафе, ѓезвето се враќа на рингла додека зоврие уште еднаш, по што се долева остатокот од водата.

Постои уште еден метод: ако ѓезвето е поголемо и течноста не претекува кога ќе зоврие, веднаш се сипува кафето и се чека напивката да зоврие. Меѓутоа, експертите за кафе велат дека тоа голема грешка.

„Кога ќе сипете кафе во водата, не смеете да дозволите да зоврие додека е на рингла. Ако зоврие, напивката ќе има горчлив вкус“, објаснил основачот на компанијата Roaster Coffee.

Добри вести за љубителите на кафе: Кафето е добро за здравјето и можете да го пиете неограничено
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време