Секој ден ставајте чешне лук во тоалетната школка: Причината е неверојатна!

Одличен трик

Трик што секоја домаќинка треба да го знае

Доколку сакате да се ослободите од непријатните мириси во тоалетот, сè што ви треба е чешне лук. Звучи неверојатно, но тие што пробале, тврдат дека дејствува.

Ако ви се случувало да не можете да се ослободите од непријатниот мирис дури ни со помош на најсилните хемиски препарати, испробајте го овој трик.

Еднаш неделно во тоалетната шолја ставајте чешне лук и оставете го да преноќи така. Утредента, сите непријатни мириси ќе исчезнат.

Еве како дејствува лукот на непријатниот мирис:

Лукот содржи алицин, што и му дава силен, специфичен мирис. Но освен за мирисот, алицинот е многу делотворен во борбата против бактерии и габички, кои всушност се извор на непријатни миризби и тоа не само во нашето тело, туку и на неочекувани места, каде што тие се размножуваат.

Утредента, треба само да пуштите вода. Ако го повторувате овој процес еднаш неделно, во шолјата ќе има многу помалку бактерии, а лукот успешно дејствува и против жолтите наталожени дамки.

Трик што ја отстранува и најупорната мувла во тоалетот: Проверено функционира!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време